Aktualności

Champions League 2015

CHAMPIONS LEAGUE 2015 – Willingen

Zobacz Galerię

W dniach 10 – 12.07.2015 odbył się najważniejszy turniej drużynowy w Europie. Organizatorem był Zarząd ISPA WORLD a turniej odbył się w Saterland Stern Hotel w Willingen. Wzorem ubiegłych lat Zarządy ISPA I DSKV wystawiły po 24 drużyny które w ubiegłym sezonie zajęły premiowane startem miejsca. W drużynach DSKV zagrały drużyny Mistrza i wicemistrza Niemiec. Zwycięzcy II Lig oraz zdobywcy pucharu Niemiec. Liczbę drużyn uzupełnili Mistrzowie Landów. Drużyny ISPY to mistrzowie i wicemistrzowie Niemiec, zwycięzcy Grup oraz drużyny międzynarodowe zrzeszone w ISPA WORLD. Polska jak co roku wystawiła 2 drużyny. Na zawody pojechał Drużynowy Mistrz Polski drużyna AMICUS KWK STASZIC Katowice oraz drużyna złożona z naszych najlepszych zawodników 2014 roku. W drużynie tej zagrali Mistrz Polski Jan Krawczyk, Wicemistrz Wiesław Łękawski, Zwycięzca Grand Prix 2014 Adam Kołodziejczyk oraz drugi w tej klasyfikacji Jan Nowak.  Zawodnikiem rezerwowy był Piotr Czypionka, oraz Eugeniusz Zdechlikiewicz. Cała nasza ekipa zakwaterowana była w Saterland Stern Hotel.

W sobotę od godziny 13.00 po uroczystym otwarciu rozegrano trzy serie po 48 rozdań, według rozstawienia. W niedzielę zakończono dwoma seriami po 48 rozdań w/g zajetych miejsc. Przy stole grały dwie drużyny z ISPA oraz dwie z DSKV. Poza klasyfikacją drużynową prowadzona był także klasyfikacja indywidualna za którą wręczane były puchary. Po pierwszej serii nasze drużyny zajmowały: AMICUS KWK Staszic zajmowała 26 miejsce, a nasza druga drużyna ostatnie. Indywidualnie po pierwszej serii najlepszy nasz zawodnik kolega Krawczyk zajmował 76 miejsce. W drugiej serii nasze drużyny zagrały lepiej. Drużyna naszego Mistrza Polski zajęła dziesiąte miejsce, a druga 33. Po dwóch seriach Mistrz Polski zajmował siedemnaste miejsce, a nasza druga drużyna była przedostatnia. Indywidualnie kolega Grzyb awansował na trzydzieste miejsce. 81 jest Jan Nowak. Trzecia seria znowu słabsza, AMICUS zajmuje w niej 34 miejsce, druga jest 47. Na zakończenie dnia i rozegraniu trzech serii najlepiej gra drużyna AMICUSA i zajmuje 34 miejsce. Drużynach naszych Indywidualnych Mistrzów Polski jest 48. Prowadzi z przewagą 400 pkt drużyna EUROSKATER – ISPA. Indywidualnie najlepiej zakończył dzień nasz kolega Sebastian Grzyb zajmując wysokie 29 miejsce. Paweł Berger jest 80. Jak z tego wynika jutro nasi zawodnicy muszą zagrać dużo lepiej żeby zakończyć zawody na przyzwoitym miejscu. Drugi dzień zaczyna się trochę lepiej szesnaste miejsce zajmuje AMICUS, 44 jest nasza druga drużyna. Po czterech seriach  drużyna AMICUSA awansowała na 22 miejsce. Druga dalej okupuje ostatnie miejsce. Indywidualnie Grzyb Sebastian awansował na 24. Teraz trzeba postawić wszystko na jedną kartę i spróbować powalczyć jeszcze o awans. Tak też się stało. AMICUS zagrał swoją najlepszą serię, zajął w niej ósme miejsce co pozwoliło awansować na 13 miejsce z wynikiem 19812 pkt.. Miejsce dające ostatnią nagrodę. Druga nasza drużyna też zagrała dobrą serię zajmując w niej 20 miejsce. Nie pozwoliło to jednak na opuszczenie ostatniego miejsca. Indywidualnie grający równo Sebastian z wynikiem 5538 pkt. zajął wysokie 29 miejsce. Miejsce dające nagrodę indywidualną. 73 miejsce zajął kolega Arkadiusz Konowalski 4878 pkt. Podsumowując, drużyna AMACUSA zagrała dobrze. Po raz kolejny nasza drużyna i jej najlepszy zawodnik zajęli premiowane miejsca. Nie powiodło się drugiej drużynie. Myślimy że za rok będzie jeszcze lepiej. Dodać trzeba że nasi zawodnicy swoją grą wzbudzali podziw naszych przeciwników. Zawody wygrała drużyna z ISPA WORLD ELBE ASSE z wynikiem 22 592 pkt.